Kontakt - Krisgrupp

Tf. Rektor

Åsa Sundström

072-468 79 35

asa.sundstrom@ljusdal.se

Bitr. Rektor

Olle Gunnarsson

073-274 62 34

olle.gunnarsson@ljusdal.se

Program

Naturbruksprogrammet - NB
Restaurang- och livsmedelsprogrammet - RL
Barn- och fritidsprogrammet - BF
Vård- och omsorgsprogrammet - VO
Industriprogrammet - IN

Bitr. Rektor

Carina Wikström

070-249 41 91

carina.wikstrom@ljusdal.se

Program

Samhällsvetenskapsprogrammet - SA
Naturvetenskapsprogrammet - NA
Ekonomiprogrammet - EK
Estetiska programmet - ES
Idrott - NIU, LIU

Skolsköterska

Leine Kaleva

072-214 69 93

leine.kaleva@ljusdal.se

Kurator

Linda Torngärde

0651-184 09

linda.torngarde@ljusdal.se

Kurator

Karina Silfver Grahn

0651-184 56
070-190 63 69

linda.torngarde@ljusdal.se

Specialpedagog

Elisabeth Hansén Nilsson

070-343 13 71

elisbeth.hansen@ljusdal.se

Studie- och yrkesvägledare

Benny Berglund

072-594 86 89

benny.berglund@ljusdal.se

Rektorsassistent

Elisabeth Åslund

0651-185 80

elisabeth.aslund@ljusdal.se

Skoladministratör

Laila Ericsson

0651-184 08

laila.ericsson@ljusdal.se

Receptionist

Birgitta Wennersten Holt

0651-184 39

birgitta.wennersten.holt@ljusdal.se

Vaktmästare

Mats Olsson

076-809 22 36

mats.olsson@ljusdal.se

Slottehubben

Titti Jonsson

0651-184 00

Polisen

0651-114 14

Räddningstjänsten

Begär räddningsledare i Ljusdal

112

Relaterade sidor

Adress & kontaktinformation

Telefon
0651-184 00 (växel)
0651-185 02 (fax)

E-post
slottegymnasiet@ljusdal.se

Besöksadress
Verkstadsskolevägen 34
827 34 Ljusdal