Söndag 21 Juli 2019
Till Startsida

Slottegymnasiet

 

Naturbruksprogram/Industritekniska programmet

 

Verkstadsskolev. 34

 

Verkstadsskolev. 36

 

827 34 Ljusdal

 

827 34 Ljusdal

 

Tel. 0651-184 00

 

Tel. 0651-185 80

 

Fax. 0651-185 02

 

Fax. 0651-138 24

 

 

 

 

 

Titel

Namn

Telefonnummer

e-post

t.f. Rektor

Åsa Sundström

072-468 79 35

asa.sundstrom@ljusdal.se


Aministrativ samt övrig personal




IM







Bitr. rektor

Nina Malmberg

076-1297189

nina.malmberg@ljusdal.se


NB - Naturbruksprogrammen




RL - Restaurang och livsmedelsprogrammet




BF - Barn och fritidsprogrammet




VO - Vård och omsorgsprogrammet




IN - Industriprogrammet







Rektorsassistent

Elisabeth Åslund

0651-185 80

elisabeth.aslund@ljusdal.se





Bitr. rektor

Carina Wikström

070-249 41 91

carina.wikstrom@ljusdal.se


SA - Samhällsvetenskapsprogrammet




NA - Naturvetenskapsprogrammet




EK - Ekonomiprogrammet




Studieverkstan




ES - Estetiska programmet




NIU idrott







Rektorsassistent

Madde Bergström

0651-184 03

madde.bergstrom@ljusdal.se

Skoladministratör

Laila Ericsson

0651-184 08

laila.ericsson@ljusdal.se

Receptionist

Birgitta Wennersten Holt

0651-184 39

birgitta.wennersten.holt@ljusdal.se

Planerare

Kjell Wallberg

0651-184 63

kjell.wallberg@ljudal.se

IKE handläggare

Ewa Ericsson

0651-184 85

ewer@ljusdal.se





Elehälsoteam




Skolsköterska

Leine Kaleva

0651-184 10

leine.kaleva@ljusdal.se

Kurator

Linda Torngärde

0651-184 09

linda.torngarde@ljusdal.se

Specialpedagog

Elisabeth Hansén Nilsson

070-343 13 71

elisabeth.hansen@ljusdal.se













































Publicerad: 2019-06-13 10.28

Slottegymnasiet, Verkstadsskolevägen 34, 827 34 Ljusdal  |  Tfn: 0651-184 00, Fax: 0651-185 02  |  E-post: slottegymnasiet@ljusdal.se |  Org nr: 212000-2320

LJUSDALS

Till Ljusdals kommuns officiella hemsida

KOMMUN