Måndag 11 December 2017
Till Startsida

Slottegymnasiet

 

Naturbruksprogram/Industritekniska programmet

 

Verkstadsskolev. 34

Verkstadsskolev. 36

 

827 34 Ljusdal

827 34 Ljusdal

 

Tel. 0651-184 00

Tel. 0651-185 80

 

Fax. 0651-185 02

Fax. 0651-138 24

 

 

 

Titel

Namn

Telefonnummer

e-post

 

 

 

 

Rektor

Jan Oskarsson

0651-18453 072-4548435

jan.oskarsson@ljusdal.se

 

 

 

 

 

ES - Estetiska programmet

 

 

 

 

 

 

 

EK - Ekonomiprogrammet

 

 

 

 

 

 

 

NA - Naturvetenskapsprogrammet

 

 

 

 

 

 

 

SA - Samhällsvetenskapsprogrammet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bitr. rektor NB

Stig Martinsson

0651-184 02, 072-5877891

stig.martinsson@ljusdal.se

 

 

 

 

 

NB - Naturbruksprogrammen

 

 

 

 

 

 

 

IN - Industritekniska programmet

 

 

 

 

 

 

Rektorsassistent

Elisabeth Åslund

0651-185 80

elisabeth.aslund@ljusdal.se

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Elevhälsoteam

 

 

 

 

 

 

 

Skolsköterska

Irené Hylander

0651-184 10

irene.hylander@ljusdal.se

 

 

 

 

Kurator

Anna Eriksson-Tomassone

0651-184 09

anna.eriksson-tomassone@ljusdal.se

 

 

 

 

Specialpedagog

Eva Frosth

0651-184 05

eva.frosth@ljusdal.se

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bitr. rektor

Björn Eriksson

0651-18583, 072-5269516

bjorn.eriksson@ljusdal.se

 

 

 

 

 

IM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bitr. rektor

Helena Gustafsson

0651-185 61, 070-2494191

helena.gustafsson@ljusdal.se

 

 

 

 

 

BF - Barn och fritridsprogrammet

 

 

 

 

 

 

 

HV - Hantverksprogrammet

 

 

 

 

 

 

 

RL - Restaurang ovh livsmedelsprogrammet

 

 

 

 

 

 

 

VO - Vård och omsorgsprogrammet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rektorsassistent

Lisa Edman

0651-184 03

lisa.edman@ljusdal.se

 

 

 

 

Skoladministratör

Laila Ericsson

0651-184 08

laila.ericsson@ljusdal.se

 

 

 

 

Receptionist

Birgitta Wennersten Holt

0651-184 00

birgitta.wennersten.holt@ljusdal.se

 

 

 

 

Planerare

Kjell Wallberg

0651-184 63

kjell.wallberg@ljusdal.se

 

 

 

 

IKE samordnare

Ewa Ericsson

0651-184 85

ewer@ljusdal.se

 

 

 

 

Publicerad: 2017-12-04 09.28

Slottegymnasiet, Verkstadsskolevägen 34, 827 34 Ljusdal  |  Tfn: 0651-184 00, Fax: 0651-185 02  |  E-post: slottegymnasiet@ljusdal.se |  Org nr: 212000-2320

LJUSDALS

Till Ljusdals kommuns officiella hemsida

KOMMUN