Söndag 23 September 2018
Till Startsida

Slottegymnasiet

 

Naturbruksprogram/Industritekniska programmet

 

Verkstadsskolev. 34

 

Verkstadsskolev. 36

 

827 34 Ljusdal

 

827 34 Ljusdal

 

Tel. 0651-184 00

 

Tel. 0651-185 80

 

Fax. 0651-185 02

 

Fax. 0651-138 24

 

 

 

 

 

Titel

Namn

Telefonnummer

e-post

Rektor

Jan Oskarsson

0651-184 53

jan.oskarsson@ljusdal.se


IN - Industritekniska programmet




RL - Restaurang och livsmedelsprogrammet




NA - Naturvetenskapsprogrammet







Bitr. rektor NB

Stig Martinsson

072-587 78 91

stig.martinsson@ljusdal.se


VO - Vård och omsorgsprogrammet







Bitr. rektor NB

Åsa Sundström


 


NB - Naturbruksprogrammen




SA - Samhällsvetenskapsprogrammet







Rektorsassistent

Elisabeth Åslund

0651-185 80

elisabeth.aslund@ljusdal.se





Bitr. rektor

Björn Eriksson

0651-185 83

bjorn.eriksson@ljusdal.se


IM




NIU







Bitr. rektor

Carina Wikström

070-249 41 91

carina.wkstrom@ljusdal.se


BF - Barn och fritidsprogrammet




EK - Ekonomiprogrammet




Studieverkstan







Rektorsassistent

Madde Bergström

0651-184 03

madde.bergstrom@ljusdal.se

Skoladministratör

Laila Ericsson

0651-184 08

laila.ericsson@ljusdal.se

Receptionist

Birgitta Wennersten Holt

0651-184 00

birgitta.wennersten.holt@ljusdal.se

Planerare

Kjell Wallberg

0651-184 63

kjell.wallberg@ljudal.se

IKE handläggare

Ewa Ericsson

0651-184 85

ewer@ljusdal.se





Elehälsoteam




Skolsköterska

Irenè Hylander

0651-184 10

irene.hylander@ljusdal.se

Kurator

Anna Eriksson-Tomassone

0651-184 09

anna.eriksson-tomassone@ljusdal.se

Specialpedagog

Elisabeth Hansén Nilsson

070-343 13 71

elisabeth.hansen@ljusdal.se













































Publicerad: 2018-09-04 13.33

Slottegymnasiet, Verkstadsskolevägen 34, 827 34 Ljusdal  |  Tfn: 0651-184 00, Fax: 0651-185 02  |  E-post: slottegymnasiet@ljusdal.se |  Org nr: 212000-2320

LJUSDALS

Till Ljusdals kommuns officiella hemsida

KOMMUN