Söndag 24 September 2017
Till Startsida

Besök oss inför ditt gymnasieval

Du är varmt välkommen att besöka våra program på s.k "Prao-dagar" för att bekanta dig närmare med skolan och se hur vi jobbar. Kontakta gärna programmen direkt för överenskommelse om tider.

Kontaktpersoner med telefonnummer för våra olika program hittar du i listan nedan.

Barn- och Fritidsprogrammet
Inger Markusson, tel: 0651-184 32
inger.markusson@ljusdal.se

Ekonomiprogrammet
Staffan Södermark, tel: 0651-185 12
staffan.sodermar@ljusdal.selänk till annan webbplats

Estetiska programmet — Musik
PO Andersson, tel: 070-553 11 69
po.andersson@ljusdal.selänk till annan webbplats

Estetiska programmet -Media
Ulf Hagberg, tel: 0651-184 30
ulf.hagberg@ljusdal.selänk till annan webbplats

Industritekniska programmet
Susanne Hall Fredholm, tel: 0651-184 75, 070-851 41 32
susanne.hall.fredholm@ljusdal.selänk till annan webbplats
Thomas Hall, tel: 0651-184 75
thomas.hall@ljusdal.selänk till annan webbplats

Naturbruksprogrammet — Djurvård
Olle Gunnarsson
olle.gunnarsson@ljusdal.se

Naturbruksprogrammet — Skog
Olle Gunnarsson
olle.gunnarsson@ljusdal.se

Naturvetenskapsprogrammet
Lasse Larsson, tel: 0651-185 19
lars.larsson@ljusdal.selänk till annan webbplats

Restaurang och livsmedelsprogrammet
Peter Brolin, tel: 0651-18448, 070-593 32 55
peter.brolin@ljusdal.se

Samhällsvetenskapsprogrammet
Jens Lindell, tel: 0651-184 43
jens.lindell@ljusdal.selänk till annan webbplats

Hantverksprogrammet Textil design
Sofia Fallgren, tel: 0651-184 34
sofia.fallgren@ljusdal.se

Omvårdnadsprogrammet
Eleonor Wallberg, tel: 0651-185 35
eleonor.wallberg@ljusdal.se  

Specialidrott — Fotboll
Johanna Hillberg, tel: 0651-184 49, 184 73
johanna.hillberg@ljusdal.selänk till annan webbplats  

Specialidrott — Bandy NIU
Lännart Nilzon, tel: 0651-184 52, 070-266 21 23
lannart.nilzon@ljusdal.selänk till annan webbplats  

Specialidrott — Rid o Häst
Helena Aronsson, tel:  073-275 26 19
helena.aronsson@ljusdal.se

Publicerad: 2016-11-22 10.22

Slottegymnasiet, Verkstadsskolevägen 34, 827 34 Ljusdal  |  Tfn: 0651-184 00, Fax: 0651-185 02  |  E-post: slottegymnasiet@ljusdal.se |  Org nr: 212000-2320

LJUSDALS

Till Ljusdals kommuns officiella hemsida

KOMMUN